Autostop - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl

Autostop

Turystyka Spełnij młodzieńcze marzenia i zwiedzaj za grosze. Któż z nas nie marzył nigdy, by wybrać się na wakacje autostopem i zwiedzić świat. Takie wyjazdy to nie tylko tani sposób na spędzenie pobytu za granicą, ale także na zawarcie ciekawych znajomości, poznanie innych kultur i historii krajów, które się odwiedza. Nie każdy z nas ma taką ilość pieniędzy, by móc pozwolić sobie na coroczne wakacje w innym miejscu na świecie. Takie wakacje są bardzo kosztowne, jednak można je spędzić za niewielkie pieniądze. Autostopem można podróżować nie tylko po Europie, czy tez Azji, ale także można wyjechać za ocean i poznać Stany Zjednoczone, Brazylię, Peru i wiele innych ciekawych kulturowo krajów. Dla niektórych podróżowanie autostopem to sposób na Zycie i odreagowanie stresów całego roku. Podróże tego typu nie są podróżami jedno, ani dwudniowymi. Aby się nią wybrać, potrzeba przynajmniej jednego miesiąca urlopu. Nie jest bowiem możliwa podróż autostopem do Włoch w ciągu powiedzmy jednego tygodnia- potrzeba przynajmniej czterech dni na pokonanie drogi tam i cztery dni powrotem, a przecież trzeba jeszcze spędzić trochę czasu na zwiedzaniu.

Wymiana domów

Najtańszy sposób na wakacje w każdym zakątku świata. Ostatnio na polski rynek turystyczny weszła pewna nowość, a mianowicie wymiana domów pomiędzy osobami mieszkającymi w różnych częściach świata. Polega to na tym, że dwie rodziny umawiają się między sobą na wymianę domami, to znaczy, że każda z rodzin wyjeżdża do siebie wzajemnie. Rodziny korzystają z domów i wszystkiego, co się w nim znajduję. W umowie zawarte są wszelkie warunki dotyczące wymiany domów. Każda rodzina powinna zostawić pełną lodówkę, samochód z pełnym bakiem oraz wszystkie urządzenia domowe działające i sprawne. Żadna ze stron nie płaci drugiej za korzystanie z jej domu. Następuje po prostu wymiana- dom za dom, jedzenie, za jedzenie, urządzenia domowe, za urządzenia, samochód za samochód. Oczywiście domy powinny być na zbliżonym poziomie jeśli chodzi o wyposażenie i urządzenie. Na pewno nikt nie zgodzi się na wymianę na barak, czy szopę na uboczu. Każdy dom powinien mieć podstawowe wygody, które zachęcałyby potencjalnego wymieniającego się do wymiany z nim. Każda z biorących udział w wymianie osób ma możliwość obejrzenia domu oraz zapoznania się z profilem rodziny, z która zamierza się wymienić.

Au Pari

Zwiedzanie, praca i nauka wakacyjna dla dziewczyn. Każda młoda osoba chce zwiedzać świat, jednak zazwyczaj nie ma na to pieniędzy- nie zarabia, a rodzice nie koniecznie muszą posiadać środki finansowe dla dziecka na taki cel. Jedną z powodzeniem stosowanych od lat form podróżowania i jednocześnie zarabiania przez młodych ludzi jest Au pari. Są to wyjazdy, zazwyczaj młodych dziewczyn, które opiekują się dziećmi w rodzinach za granicą. Za swoja pracę otrzymują wynagrodzenie oraz mają zapewnioną szkołę językową oraz wikt i opierunek. Rodzina przyjmująca bierze całkowitą odpowiedzialność za osobę, która przyjeżdża do niej i opiekuje się jej dziećmi. Taka dziewczyna ma możliwość podróżowania, poznawania nowej kultury, zawierania nowych znajomości i jeszcze otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Zazwyczaj ma ona tylko opiekować się dziećmi, jednak czasami musi także sprzątać, przygotowywać posiłki i utrzymywać czystość zarówno w domu jak i na jego terenie. Au pari musi mieć nienaganna opinię i znać jakiś język przynajmniej w stopniu komunikatywnym.
Tagi: dom, rodzina, samochód
Katalog podstron