przewozy do belgii - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl


przewozy do belgii

Kraje miasta i społeczności Kraj mający dwie kultury w sobie.W Belgii egzystują razem kultury francuskojęzycznych Walonów i Flamandów posługujących się językiem flamandzkim. Stolicą kraju jest Bruksela , która jest siedzibą Unii Europejskiej. Powierzchnia kraju wynosi trzydzieści tysięcy pięćset osiemnaście kilometrów kwadratowych. Belgia jest monarchią konstytucyjną , niepodległość uzyskała w roku 1830 od Holandii. Walutą jest euro. Liczba ludności wynosi dziesięć milionów mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi trzysta dwadzieścia osiem mieszkańców na kilometr kwadratowy. Językami urzędowymi są języki francuski oraz flamandzki. Mieszkańcy wyznają w większości katolicyzm , mniejszości stanowią muzułmanie , protestanci oraz inne religie. Belgia to trzeci na świecie producent czekolady. Belgowie z kolei spędzają najwięcej czasu przy stole niż inne europejskie nacje. Brugia , jedno z większych belgijskich miast to światowe centrum koronkarstwa , w tym mieście już od wieków kobiety wykonują wyjątkowe koronki. Kraj ten posiada najgęściejszą sieć kolejową na świecie , istnieje tam ponad osiem tysięcy kilometrów torów.

Klimat w Starym Kontynencie uchodzi za znacznie bardziej łagodny od innych, które leżą na tej samej lub podobnej szerokości geograficznej. Różnica, jaka to pokazuje, występuje zazwyczaj zimą, a dokłądniej w północnej oraz zachodniej części kontynentu. Prąd morski jest, jak dowiedli naukowcy, główną przyczyną tego zjawiska. Opływa on nasz kontynent od zachodniej stronu, przez co na norweskich Lofotach występuje największa liczba na świecie pod względem anomalii termicznych - jej wartość dochodzi nawet do dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Jednak to nie jest jedyna przyczyna, która przyczyniła się do przewagi łagodniejszych wiatrów. Jeżeli chodzi o strefy klimatyczne, to właściwie można śmiało powiedzieć, że dosłownie cały kontynent znajduje się w strefie bardzo zróżnicowanych klimatów umiarkowanych. Jeżeli chodzi o temperaturę naszego kontynentu, bardzo trudno jest ustalić średnią, ponieważ z roku na rok jest ona diametralnie odmienna od poprzedniej i tak się dzieje dość często. Na różnych terenach występują różne warunki, których niestety nie można sprowadzić do wspólnego mianownika.

Największa państwo Unii Europejskiej.Francja to potęga rolnicza , dziewięćdziesiąt procent kraju zajmują pola uprawne a co piąty mieszkaniec tego kraju pracuje na roli oraz mieszka na wsi.


Tagi: świat, europa, kultura
Katalog podstron