Chmury - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl

Chmury

Turystyka Chmury niby nam nie przeszkadzają a jednak zasłaniają piękne słoneczko które nas ociepla takie chmury bardzo nas denerwują ale czy wiem tak naprawdę co to jest z kąt się biorą itp. Otóż chmury to skupiska pary wodnej małe krople lub kryształki lodu, układają się nam na niebie czasem w piękne wzorki ale czasem w ciemne, przerażające chmury które zapowiadają wielki deszcz. Chmury możemy dzielić na chmury wysokie, średnie i niskie, układają się nam w przeróżne kształty takie jak chmury pierzaste, warstwowe, kłębiaste. Ludzie którzy kochają chmury robią im tysiące a czasem nawet miliony zdjęć możemy je oglądać i podziwiać najczęściej w Internecie taki stron o podobnej tematyce czyli chmury jest bardzo dużo wystarczy w wyszukiwarkę wpisać słowo chmura i już nam wyskakują strony ze zdjęciami informacjami i innymi podobnymi rzeczami. Wiemy również że każda planeta w układzie słonecznym ma swoją chmurę np.: Mars posiada wysokie cienkie chmury zbudowane z lodu a Jowisz i Saturn posiadają chmury zbudowane z amoniaku.

Niby nic zwykła mała burza a tak naprawdę niebezpieczna burza tworząca wyładowania atmosferyczne burza która tworzy opady deszczu lub deszczu i gradu jest to bardzo niebezpieczne dla ludzi którzy nie mają w ten czas schronienia ponieważ wyładowania atmosferyczne trafiają we wszystko co jest w danym punkcie czyli najwyższym w danym obszarze lub mającym przy sobie jakieś włączone radio, telefon lub magnes wtedy piorun trafi najprawdopodobniej w nas dlatego najlepiej unikać burz a jak nie mamy gdzie się chroniąc najlepiej wyłączyć wszystkie urządzenia ściągające jakiekolwiek fale radiowe. Po piorunie najczęściej jest grzmot który zazwyczaj jest bardzo głośny co powoduje u zwierząt a czasem nawet u ludzi bardzo duży strach i panikę. Burza w wielu starych wierzeniach odgrywała bardzo ważną rolę. I w ten sposób np. w mitologii tylko nie greckiej a słowiańskiej piorun symbolizuje boga Peruna - uważanego przez nie tylko ludzi a i badaczy za króla a zarazem władcę słowiańskiego panteonu. Pierwsze uderzenia błyskawicy według ludzi zapładniały ziemię.

Tęcza każdy jak ją widzi pokazuje palcem o zobacz jaka ładna tęcza a tak naprawdę czy zastanawialiśmy się kiedyś, skąd się bierze tęcza czy i kiedy zniknie z nieba dlaczego tak a nie inna otóż tak naprawdę nikt praktycznie z nas nie wie skąd dlaczego i jak nikt z nas przecież nie czytał o tym ani nie słyszał tylko znamy tęcze po deszczu jak słońce wiecie ale może bardziej to opiszemy zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące zawsze w postaci charakterystycznego wielokolorowego łuku, widocznego gdy nasze Słońce rzuca oświetlenia na krople wody na ziemi. Tęcza powstaje w wyniku rozszczepienia światła załamującego się i odbijającego się wewnątrz kropli wody i taka oto definicja jest najlepsza powinniśmy ją znać ale oczywiście nie jest to takie proste jest bardzo dużo rzeczy opisanych o tęczy wystarczy otworzyć Internet wpisać to magiczne słowo tęcz i wyskakuje nam tysiące stron na ten temat skąd gdzie co i jak, również opisane jest jak my możemy zrobić własnoręcznie taką tęcze, jest to bardzo proste poczytajcie.


Tagi: ziemia, przyroda, zdrowie
Katalog podstron