czartery jachtów chorwacja - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl


czartery jachtów chorwacja

Turystyka Są tacy, którzy od jakiegoś czasu nie wyjeżdża nad polskie morze. Powód? Uważają, ze dużo lepiej jest zapuścić się w południową część Europy i poodpoczywać na wybrzeżu włoskich, chorwackim, hiszpańskim. Słusznie? Z reguły tak, jeśli bowiem przyjrzeć się walorom turystycznym naszych, polskich miejscowości nadmorskich a ofercie innych europejskich państw, to okazuje się, ze wakacje w kraju kosztują tyle samo co wakacje dla przykładu w Chorwacji. Nawet jeśli doliczymy dojazd (samochód lub samolot) na chorwackie wybrzeże, później ceny za hotele, jedzenie, etc, to mamy z reguły taki sam rachunek, jak za pobyt nad Bałtykiem. A do tego warto już na samym początku porównać dwa morza – Śródziemne i nas Bałtyk. Nasze morze uważane jest za najbrudniejsze w całej Europie, a do tego jest stosunkowo zimne. Śródziemne jest i czyste, i ciepłe. A reszta... jest milczeniem, jak by to powiedział słynny dramaturg, William Szekspir.

Zagrzeb, Pula, Split i Dubrownik o to główne ośrodki, na których skupia się chorwacka turystyka, wprawdzie po wielkiej wojnie, która na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ogarnęła Bałkany miejscowości te zostały poważnie zniszczone. Turystyka została złamana, nie mniej powoli się ona odbudowuje. Rokrocznie do Chorwacji jeździ coraz więcej turystów, także i tych z Polski. Za chwilę postaramy się odpowiedzieć na pytanie dlaczego. Oczywiście w dużej mierze decyduje chęć poznania nowych miejsc, nie znanych nam na co dzień. A sama cena bardzo tutaj zachęca. Oto nasze wyliczenie: Średnia cena za nocleg w nadbałtyckiej kwaterze kosztuje od 80 do 400 złotych. Oczywiście to kwestia skali i jakości pomieszczenia, jakim będziemy dysponować. Za 80 złotych będziemy mogli odpoczywać w pokoju o niskim standardzie, z byle jakim łóżkiem i „nieświeżą” pościelą. Jeśli zdecydujemy się na hotel lub wysokiej klasy pensjonat, to musimy się liczyć z ceną rzędu od 200 do 400 złotych od osoby.

Jeśli pojedziemy we dwoje i zostaniemy nad polskim morzem tydzień, to za sam nocleg musimy zapłacić od 1400 złotych od osoby. Para zapłaci więc blisko 3 tysiące złotych za tygodniowy pobyt. Cena iście luksusowa, warunki raczej mniej. Jeśli dodamy do tego wizyty w knajpach i smażalniach ryb, bo jeść i pić coś wszak trzeba, to okaże się, że wydajemy średnio 4 tysiące złotych za tygodniowy pobyt nad Bałtykiem. Mając taką kasę możemy wybrać się do biura podroży i bez problemów znaleźć atrakcyjna wycieczkę do Chorwacji. Przejazd, pełne wyżywienie, zwiedzanie i wygrzewanie się nad chorwackim morzem. Jeśli doliczyć do tego kieszonkowe, to łatwo wyliczyć, że daje nam to suma co najmniej zbliżona do polskich wycieczek. Mało tego – niekiedy nawet w Chorwacji jest taniej. W rażenie oczywiście o niebo lepsze. Jeśli dobrze przyjrzymy przed wyjazdem przewodniki turystyczne i prześledzimy wszystko to, co warto obejrzeć, to może się okazać, że Chorwacja jest nam bardziej przyjaznym krajem, niźli nasza ojczyzna. A to już trochę przeraża, no ale cóż... tutaj przyszło się nam urodzić.


Tagi: polska, świat, woda
Katalog podstron