Loty Kraków Kos Grecja - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl


Loty Kraków Kos Grecja

Kraje miasta i społeczności Grecja jest jednym z najpiękniejszych krajów dzisiejszej i dawniejszej - to nawet przede wszystkim - Europy. Cały ten kraj uważany jest na całym świecie za początek, wielką kolebkę cywilizacji całego zachodu. To właśnie tutaj, w tym kraju, narodził się jeden z największych wynalazków społecznych, którym jest demokracja. To miejsce, gdzie nardzoił się sport, dramat, wielka polityka, która była od tej pory dostępna dla każdego, oraz filozofia. Jej dziedzitwo kulturowe i historia jest tak wielkie, że potrzeba bardzo dużo czasu, żeby zgłębić choć jeden większy kawałek jej. Jak była pionierem wielu dzisiejszych najważniejszych elementów ucywilizowanego kraju, tak teraz jest bardzo rozwiniętym członkiem Uni Europejskiej - przystąpiła do niej w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym pierwszym roku, a od dwa tysiące drugiego roku należy do strefy euro.To na tym terenie rozgrywały się największe bitwy starożytności, które były natchnieniem dla wielu pisarzy, filmowców oraz wielu innych ludzi. Jest to jeden z najpiękniejszych obecnie krajów, który ma rozwiniętą turystykę i posiada bogatą infrastrukturę zabytkowych budynków.

Górzysty kraj w centrum Europy.Miasta austriackie są niezwykle malownicze i piękne. Krajobraz górski stanowi tutaj główny widok bo czterdzieści procent powierzchni to góry. Do Austrii przyjeżdża średnio osiemnaście milionów turystów rocznie. Powierzchnia kraju wynosi osiemdziesiąt trzy tysiące dziewięćset kilometrów kwadratowych. Austria jest republiką związkową. Austria uzyskała niepodległość w roku tysiąc dziewięćset osiemnastym od Austro-Węgier. Walutą jest euro. Liczba ludności wynosi siedem milionów dziewięćset dziewięćdziesiąt jeden tysięcy mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi dziewięćdziesięciu pięciu mieszkańców na kilometr kwadratowy. Językiem urzędowym jest język niemiecki. Większość społeczeństwa wyznaje katolicyzm bo aż osiemdziesiąt sześć procent , ewangelicy tylko sześć procent , muzułmanie półtora procent , niewierzący oraz inne religie stanowią około siedmiu i pół procent. Narciarstwo jest narodowym sportem w Austrii , pierwsza szkołą narciarska powstała w St. Anton am Alberg. Kraj słynie też z wielu znakomitych kompozytorów.

Powierzchnia kraju wynosi pięćset pięćdziesiąt jeden tysięcy pięćset kilometrów kwadratowych. Do terytoriów należą miedzy innymi Korsyka , Gujana , Gwadelupa , Martynika , Reunion , Majotta oraz wiele innych wysp. Walutą jest euro a liczba ludności wynosi pięćdziesiąt siedem milionów osiemset cztery tysiące mieszkańców.


Tagi: grecja, kraj, ludzie
Katalog podstron