Loty Wrocław Paryż - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl


Loty Wrocław Paryż

Kraje miasta i społeczności Paryż jest największym krajem kontynentu europejskiego. Jest nie tylko największym miastem całej Europy, ale też i kraju francuskiego. Jest centrum polityczny, oraz kulturalnym i ekonomicznym w tym kraju. Paryż obecnie zamieszkiwany jest przez blisko dwa miliony osób. Jednak Paryż to nie jest jedno miasto, ale kilka miast, na który składa się setki i setki dzielnic, małych przynależących miasteczek, przez co w sumie można powiedzieć, że jest on zamieszkiwany przez ponad dwanaście milionów ludzi. Paryż w kulturalnym znaczeniu jest miejscem, gdzie najlepiej jest się tutaj zakochać. Sprzyja tutaj bardzo romantyczna atmosfera, prowadzone są tutaj przeróżne wycieczki, a atrakcje turystyczne kuszą ludzi z drugiego końca planety, którzy chcą je zobaczyć i jadą tu specjalnie dla nich. Nie można mówić o Paryżu nie wspominając o Wieży Eiffla, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych na całym świecie. Poza tym bardzo znana w Paryżu jest także słynna katedra Notre Dame, którą zamieszkiwał niegdyś oszpecony Quasimodo. W wielu opiniach można doczytać się tego, że miasto jest jednym z wielu miejsc we Francji, w których można się zakochać.

Górski kraj w centralnej Europie.Tylko jedna-czwarta terytorium Szwajcarii nadaje się do zamieszkiwania. Resztę stanowią lasy , lodowce i góry. Jednak statystycznie co minutę od dwudziestu do trzydziestu metrów kwadratowych jest zabudowywanych. Powierzchnia kraju wynosi czterdzieści jeden tysięcy trzysta kilometrów kwadratowych. Szwajcaria jest republiką związkową. Niepodległość uzyskała w roku tysiąc sześćset czterdziesty ósmym d Świętego cesarstwa Rzymskiego. Walutą jest frank szwajcarski. Liczba ludności wynosi sześć milionów dziewięćset dziewięćdziesiąt tysięcy mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi stu sześćdziesięciu dziewięciu mieszkańców na kilometr kwadratowy. Językami urzędowymi są niemiecki, francuski oraz włoski. Szwajcarzy to słynni bankierzy , szwajcarskie banki gromadzą pieniądze od inwestorów z całego świata. W tym kraju na jeden bank przypada tysiąc sześciuset mieszkańców. Zegarki to kolejny znak firmowy Szwajcarii i najbardziej znany produkt eksportowy. Centrum produkcyjne znajduje się w Neuchatel , opracowano tam zegarki atomowy i kwarcowy.

Gęstość zaludnienia wynosi stu pięciu mieszkańców na kilometr kwadratowy. Językiem urzędowym jest język francuski. Większość kraju zamieszkują katolicy , w mniejszości są muzułmanie i protestanci. Francja to jeden z czołowych producentów sera na świecie.


Tagi: gęstość, ludzie, zegar
Katalog podstron