Problemy ekologiczne - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl

Problemy ekologiczne

Turystyka Moralne i etyczne problemy ekologiczne Aby móc chronić środowisko należ poznać i dokładnie zrozumieć ten problem.

Niezwykle ważna jest edukacja ekologiczna. Źródłem takiej wiedzy może być szkoła, programy radiowo-telewizyjne, publikacje prasowe i naukowe, wykłady oraz muzea przyrodnicze. Człowiek całe życie musi stawać przed wyborami. Przykładem może być powstanie elektrowni atomowej. Z jednej strony zapewni ona prace wielu ludziom i będzie źródłem taniego prądu, ale z drugiej strony stanowi niebezpieczeństwo dla życia ludzkiego oraz przyrody. Niekiedy decyzje podjęte przez jeden kraj rzutują na cały świat. Taką decyzją jest wycinanie lasów równikowych. Ludzie tam żyjący widzą to, jako jedyna konieczność uprawiania roli, budowy dróg i osiedlania się na nowych terenach. Niestety taka działalność na dłużą metę może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Wymarcie kilkuset gatunków flory i fauny oraz zmiany klimatyczne to tylko niektóre z nich. Poza tym lasy tropikalne są tak zwanymi płucami ziemi, wytwarzają największe ilości tlenu i absorbują dwutlenek węgla. To tylko niektóre z wielu wyborów, przed jakimi stajemy. Musimy się zastanowić, co jest dla nas ważniejsze i w przyszłości podjąć świadomą decyzje.

Ziemia Lubuska jest jednym z turystycznych regionów w zachodniej Polsce.Ziemia Lubuska jest obszarem położonym pomiędzy Pomorzem Zachodnim a Dolnym Śląskiem z jednej strony, z drugiej zaś leży pomiędzy niemieckim landem Brandenburgią i Wielkopolską. Właściwie nikt nie pamięta o tym regionie Polski. Powiedzmy, iż jest zapominanym kawałkiem Polski, znajdującym się. Jego istnienie zależy wyłącznie od tranzytu z Niemiec i do Niemiec. Szkoda. Wielka Szkoda. Ma nie wykorzystane walory turystyczne. Na tym terenie znajdują się czyste jeziora, wspaniałe bukowe lasy. Wypad weekendowy jest o tyle atrakcyjny, iż łatwo można dostać się tam z każdego rejonu Polski. A jak zbudują autostrady . No dobrze, trochę przesadziłem z polskimi autostradami. Może nawet dobrze, że tak powoli powstają. Dzięki temu jest więcej czystego powietrza, czystych jezior, lasów gdzie więcej jest grzybów niż turystów. Trzeba korzystać, nim region zostanie odkryty przez masowego turystę, który prowadzi dewastacje Tatr i innych znanych turystycznych zakątków Polski. Wobec tego można powiedzieć: Polacy na weekend do Łagowa, Lubrzy i Lubniewic. Na weekend w lubuskie lasy.


Tagi: weekend, polska, źródło
Katalog podstron