Wszystko musi być na papierze - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl

Wszystko musi być na papierze

Turystyka Każda dłuższa podróż, w którą wybieramy się bez odpowiednich dokumentów ma szanse skończyć się przedwcześnie. Podczas planowania podróży i samego wyjazdu należy pamiętać o niezbędnych dokumentach. Te papiery znacznie ułatwią nam życie a ich brak skutecznie pokrzyżuje nam plany. O niezbędnych dokumentach warto pomyśleć o wiele wcześnie, niż sam dzień podróży. Aby je wyrobić, trzeba się za to zabrać nawet dwa miesiące wcześniej. Najlepiej mieć przy sobie dwa dokumenty tożsamości. Jest wiele przypadków, gdzie do wykonania pewnych transakcji i procedur jeden dokument tożsamości nie wystarcza. Aby zrealizować czek podróżny wymagane są do tego dwa dokumenty potwierdzające tożsamość. Dobrze jest mieć przy sobie kilka zdjęć paszportowych. Mogą one okazać się niezbędne przy wyrabianiu legitymacji i biletów. Poza tym przed wyjazdem warto zrobić kserokopię danych paszportowych, wizy, ubezpieczenia, prawa jazdy czy dokumentów pojazdu. Bezpiecznie jest mieć przy sobie zanotowane numery kart kredytowych i bankowych oraz telefon kontaktowy do instytucji, które je wydały, aby zastrzec na wypadek zguby. Jeden zestaw kserowanych dokumentów warto wziąć ze sobą, drugi zaś pozostawić w domu.

E-autostop

Dzięki Internetowi podróż autostopem nabrała nowych, większych możliwości.

W sieci witryn internetowych, które poświęcone są autostopowiczom jest wiele. Kryteria wyszukiwania są tak szerokie, że pozwalają one na znalezienie kierowcy, trasy, a nawet marki auta, którym będzie odbywała się podróż. Za wielkością oferty przemawia także fakt, iż dotyczy ona wszystkich zakątków Europy. Koszty podróży ponoszą sprawiedliwie wszyscy podróżujący. Zdarza się również tak, że ludzie poszukują współtowarzyszy podróży i nie żądają za to żadnych pieniędzy na poczet kosztów wynikających z podróży. Na takie wyjazdy za pomocą sieci można umówić się mailowo bądź telefonicznie. Warto jednak sprawdzić zaufanie naszego przyszłego współtowarzysza. Może nam w tym pomóc ocena innych autostopowiczów. Takiej ocenie podlega lub może podlegać każdy uczestnik serwisu. Dodatkowym zapewnienie, iż trafimy na kogoś normalnego jest fakt, że serwisy poświęcone autostopowe udostępniają bez żadnych przeszkód dane o swoich użytkownikach innym użytkownikom. Szukanie chętnych na autostop za pomocą Internetu to z pewnością wielkie ułatwienie techniczne.

Odkrywamy Tunezję

Tunezja jakiej wielu turystów w ogóle sobie nie wyobraża. Tunezja od łazienki. Aby poznać Tunezję od tej właściwej strony nie wystarczy przejechać się po niej wygodnym autem czy klimatyzowanym autobusem. Najwłaściwszym sposobem na dokładne poznanie tego kraju jest zaprzyjaźnienie się z tubylcami. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że zaproszą nas do domu i ugoszczą po królewsku. Tunezyjczycy, podobnie jak Polacy słyną z gościnności. Różnica polega na tym, że Polacy goszczą się między sobą, natomiast Tunezyjczycy lubią kontakty z turystami. Na tunezyjskim stole nie może zabraknąć kuskus z baraniną oraz pikantnej sałatki z papryki. Trzeba przyznać, że tunezyjskie menu bez papryki, byłoby bardzo ubogie i oderwane od kulinarnej tradycji. Będąc w tym kraju warto odwiedzić hammem i to niekoniecznie za potrzebą. Arabska łaźnia, oprócz funkcji higienicznej spełnia jeszcze kilka innych. Jest to dobre miejsce na plotki, a nawet wieczór panieński. Ciekawy obrzęd ma tam także ceremonia weselna. Cała uroczystość trwa tydzień, a nowożeńcy spotykają się dopiero ostatniego dnia wieczorem.


Tagi: pomoc, podróż, kraj
Katalog podstron