Wycieczka wspaniałym żaglowcem - Podróże i Zwiedzanie | grandmet-wloclawek.pl

Wycieczka wspaniałym żaglowcem

Turystyka Wakacje to nie przelewki, kiedy przychodzi nam zdecydować się na wybór miejsca, w którym mamy spędzić swój urlop, to często mamy bardzo duże dylematy. Zastanawiamy się niekiedy całymi tygodniami nawet, gdzie można pojechać i co tak naprawdę w danym sezonie wypoczynkowym jest w stanie ucieszyć nas najbardziej. W tym wszystkim coraz częściej decydujemy się na bardziej „pojechane” formy wypoczynku. Jeśli jedziemy zima w góry, to nie po to by szusować na klasycznych nartach, ale na deskach snowboardowych i to często nie na stoku, ale w rynnie. Podobnie jest i latem, szukamy niekiedy ekstremalnych form wypoczynku. Co na przykład?

Dużym powodzeniem cieszy się w ostatnich latach wyprawa żaglowcem. Nie na p0klad każdego udaje się nam dostać, ale szanse są dość spore. My ze swojej strony polecić możemy Fryderyka Chopina, piękny żaglowiec którego portem macierzystym jest Szczecin. Sama wycieczka po nadbałtyckich portach nie jest droga. Można więc wyruszyć w niezwykła wyprawę po naszym morzu. Niekiedy siedmiodniową, niekiedy dwutygodniową. Wszystko zależy od grupy, która się zdecyduje wynająć żaglowiec. Są rożne formy wypłynięcia w rejs. Na pewno wszystko zaczyna się od serwisu internetowego, w na lamach którego możemy poczytać o samym żaglowcu i jego armatorze. Tam też za pośrednictwem elektronicznej depeszy można zgłosić swoją chęć wypłynięcia w rejs Fryderykiem Chopinem. Możemy zadeklarować też swój akces na wizyty w danych portach, co warto obejrzeć nad naszym morzem? Na pewno warto zwiedzić wszystkie nadbałtyckie kraje, od duńskiego Ystad po małe estońskie porty. Jeśli już zbierze się odpowiednia grupa ochotników do podobnej wyprawy, to armator na pewno pozwoli na turystyczne rejs.

Ceny? Są różne. Wiele zależy od tego, kto będzie załogą. Jeśli sami mamy żeglarski fach w ręku i chcemy sami stawiać żagle na pełnym morzu, to na pewno będzie taka wycieczka kosztowała nas o wiele taniej. Nie trzeba będzie wszak angażować specjalnie do tego rejsu załogi. Jeśli jednak o nawigacji, żaglach i innych pracach wiemy niewiele, albo i nic, to z pewnością kapitan nie pozwoli na taki rejs. Wtedy trzeba będzie zatrudnić grupę studentów Akademii Morskiej, lub zawodowych marynarzy. Oczywiście wtedy koszta takiej wycieczki znacznie wzrastają, ale niewątpliwie i tak warto się na taką zdecydować. Oczywiście zupełnie inna kwestia jest nasza ochota do pracy. Jedni wszak szukają aktywnego wypoczynku, inni na pokładzie żaglowca chcą się jedynie opalać. Bo po co wyruszać na wakacje, podczas których trzeba pracować? Turystyka zna wiele takich żaglowców, na które można się w okresie wakacyjnym zacumować i zwiedzić nieco świata. Wszystko jak zwykle to jedynie kwestia naszego domowego budżetu. Niektóre rejsy bowiem będą droższe, niektóre tańsze. Zależy do tego dokąd chcemy popłynąć, co chcemy zobaczyć i oczywiście jakim żaglowcem chcemy podróżować po świecie. Jedno w tym wszystkim jest pewne – takie wakacje to doskonały pomysł, na pewno wielu znajomych nam takiej wyprawy pozazdrości.


Tagi: morze, wypoczynek, wakacje
Katalog podstron